Němec Martin

Martin Němec  malíř a hudebník se narodil 16. 6. 1957 v Praze kde žije a pracuje. Pochází z umělecké rodiny – je synem známého malíře a restaurátora Josefa Němce.
Studoval grafiku na Střední uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Václava Bláhy a později malířství na Akademii výtvarných umění v ateliéru prof. Jana Smetany.
Pak se po léta věnoval hudbě, což dělá aktivně dodnes. Je kapelníkem a výhradním autorem rockové skupiny Precedens (Doba ledová, Věž z písku, Pompeje, Drž hudbu!, Aurora atd.) a skupiny Lili Marlene (Tango desolato, Vrány a havrani). S mnoha interprety natočil desítky alb (Angel voices, Dreams of sphinx, Responsio mortifera, Tajnej svatej, Šílený pondělí atd.).
Vytvořil hudbu k mnoha filmům (Perníková věž, Smrt pedofila, Únos domů, T.M.A. atd.), k divadelním hrám režiséra Ctibora Turby (Archa bláznů, Giro di Vita atd.) a TV seriálům (Poslední sezóna, Agentura Puzzle atd.).
Vytvořil TV znělky (Oko, Gen, Genus atd.).
Vydal dvě kritikou ceněné knihy povídek (Stodola a Vana s výhledem), podle jeho scénáře, oceněného Nadací Miloše Havla, natočil režisér Juraj Herz celovečerní film T.M.A. (dvě hlavní ceny na filmovém festivalu v Kapském městě) a Milan Šteindler film Perníková věž.
Vytvořil hudbu k baletu podle hry Františka Langera Periferie pro divadlo F. X. Šaldy v Liberci.

V posledních letech se znovu vrací především k původní profesi malíře. Svět Němcových imaginativních obrazů se vyznačuje tvrdošíjnou vírou v řemeslo a duchovní hodnoty umění.
Jeho fantaskní díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách doma i v zahraničí.


Výstavy autora

VIRTUÁLNÍ VÝSTAVA - COVID 2020-2021 - 9. 5. - 14. 5. 2021 (Hluboká nad Vltavou)


Martin Němec - NA VĚTVI (nové obrazy) - 6. 5. - 1. 6. 2017 (Hluboká nad Vltavou)VÝSTAVNÍ PLÁN

Výstavní plán se připravuje.

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
604 207 826 – Marie Hanušová
603 442 090 – Pavel Frelich 

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

So,Ne 12.00-16.00

Eshop