Kubeš Slavomír

Slavomír Kubeš se narodil 23. dubna 1969 v Táboře.

Studoval na odborném strojírenském učilišti v Sezimově Ústí, kde maturoval v roce 1989. Zde také poprvé více přičichl k fotografování ve školním fotoklubu, kam jej přivedl Miloš Blecha.

V letech 1996 – 1997 pracoval jako externí fotoreportér v Jihočeských listech. Poté krátce působil jako fotograf v jihočeské redakci MF DNES, kam se v roce 2001 vrátil.

Slavomír Kubeš není uměleckým fotografem štreitovského sociálního ražení ani tvůrcem abstraktních struktur. Ve svém hledáčku zachycuje „jen“ krásy světa, které potkává na svých pracovních a soukromých poutích. Rád se toulá, rozhlíží, hledá, nic nearanžuje, prostě fotí.

I přes své hektické povolání se dokáže zastavit, popřemýšlet a zvěčnit například vyšlapanou cestičku v zasněžené poetické krajině, dva „zamilované racky“ nebo okno, za kterým zírají figuríny na paruky. Pro někoho mohou jeho fotografie zavánět kýčem, jiného mohou potěšit na duchu. Avšak na každého trochu vnímavějšího příjemce a snílka z nich dýchne dávka poezie, duše krajiny i člověka. Na to však Kubeš při fotografování nemyslí. Při práci a úpravách používá sice digitální techniku, ale počítačově upravuje obraze pouze omezeně. Pracuje jen s technikami našich pradědečků.

A jak sám říká: „Jenom zesvětlit, ztmavit, maximálně učesat barvy či upravit kontakt. Prostě to co se dělávalo v dobách zvětšováků.“

Kubešova výstava je pro všechny, kteří mají v dnešní uspěchané době v sobě ještě alespoň malou dávku schopnosti vcítit se do čarovnosti přírody, zastavit se a vnímat seifertovské „všecky krásy světa“.


Výstavy autora

Kubeš Slavomír - Pohlazení křídlem (fotografie) - 29. 10. - 19. 11. 2011 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - HLUBOKÁ VÝTVARNÁ POSELSTVÍ (MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE)
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - SOUZNĚNÍ
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 734 153 752 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop