Kadlecová Jana

Jana Kadlecová se narodila 12. 2. 1955 v Praze.

V letech 1970 - 1974 studovala na Střední odborné škole výtvarné Václava Hollara v Praze. V roce 1980 absolvovala Akademii výtvarných umění, obor grafika, v ateliéru prof. Ladislava Čepeláka. Pod jeho vlivem zahájila svou výtvarnou dráhu v krajinách proměněných do vztahů černé a bílé plochy, ale stále více s podílem kresby (včetně kresby figurální) a využitím více barev v grafických technikách.

Ve své profesionální výtvarné činnosti se věnuje volné a užité grafice, kaligrafii, kresbě a příležitostně ilustracím. Mezi její oblíbené techniky patří lept, akvatinta a suchá jehla. Autorka se věnuje převážně krajině v Čechách. V kresbě kombinuje štětec a pero, v grafice využívá čárkového leptu v souvislosti s akvatintou a měkkým krytem. Mimo krajiny autorku upoutala i architektura Prahy. V jejím díle jsou dva proudy inspirace – příroda, zážitky z četby a ze života.

Autorka dosáhla zajímavých výsledků v užité kaligrafii při psaní diplomů, medailí a Čestných doktorátů pro Univerzitu Karlovu (Čestné doktoráty a zlaté medaile pro významné osobnosti nejen u nás, ale i v zahraničí, mezi některé lze uvést, např.: Prezident Václav Havel, Rafael Jeroným Kubelík , Princ Charles, Sir Peter Alexander Ustinov. Podílela se také svou kaligrafií na zpracování kopií vzácných rukopisů pro Národní knihovnu Klementinum v Praze, např. Rukopisy – Chotěšovský misál, Kodex vyšehradský, Malostranský graduál (1.díl).

Svým dílem je zastoupena v grafických sbírkách Národní galerie v Praze, ve sbírkách ministerstva kultury ČR a v oblastních galeriích v České republice.
Uspořádala řadu samostatných výstav jak doma tak i v zahraničí, např. Praha - Galerie Platýz, Středočeská galerie, Mánes, Atrium, Galerie D, Činoherní klub Praha, Galerie Řásnovka, Ledeburské zahrady, dále Galerie Essen, Galerie DOUY- Kempten, Galerie Groll – Naarden Niederland, Galerie Knížecí dvůr Hluboká nad Vltavou.

Zúčastnila se nespočtu kolektivních výstav v ČR i v zahraničí : Mánes - Ladislav Čepelák a jeho škola, Praha, Mánes - Inter Kontakt – Grafik, Praha, Čeští výtvarníci k 650. výročí Univerzity Karlovy, Praha, Vltavotýnské výtvarné dvorky 2014, Městská galerie Týn nad Vltavou, Galerie – Varna, Bulharsko, Bienále Grand Prix kresby, Alpa-Adria, Lublanja, Bienále grafiky – Muzeum v Gyoru, Norsko.


Výstavy autora

Adventní a Vánoční inspirace 2017 (malba-grafika-keramika-sochy) - 26. 11. - 17. 12. 2017 (Hluboká nad Vltavou)

Výstava kmenových autorů Galerie - 14. 10. - 25. 11. 2017 (Hluboká nad Vltavou)

Kadlecová Jana - Grafika, kresby - 9. 4. - 6. 5. 2016 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

18. 5. - 13. 6. Tomáš BÍM - grafika, obrazy
15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop