Horáková Marcela

" Zasním se a nechám své ruce, aby samy tvořily…"

Od roku 2008 se věnuji výtvarné tvorbě. Začínala jsem výrobou originálního ručně malovaného oblečení, oděvních doplňků a autorské bižuterie. V roce 2011 jsem koupila svůj první kahan na vinutí perlí. Od samého počátku mne sklo naprosto uchvátilo a začala jsem se výrobě korálků intenzivně věnovat. Práce se sklem mne zcela pohltila. S výkonnějším kahanem jsem se později mohla odvážit vyzkoušet i náročnější techniky.
Znamením zvěrokruhu jsem býk což se odráží i v mojí tvorbě. Baví mě s tále se zdokonalovat v tomto umění. Neúspěch mě neodradí a tvrdohlavě pracuji na každé nové technice, dokud ji neovládnu. Když tvořím ze skla roztaveného na 1000 stupňů, připadám si, jako když čaruji.

Asi proto, že jsem naprostý samouk, vkládám do svých korálků a šperků kus svojí duše. Většinou nevím předem, co z roztaveného skla vznikne, zasním se a nechám své ruce, aby samy tvořily. U výroby jednoho šperku strávím několik hodin. Ke každé vinuté perli pečlivě vybírám z nejrůznějších materiálů a minerálů, aby mohl vzniknout nový originální šperk. Nejraději mám své vinutky ve společnosti onyxu, lávy, křišťálu, malachitu a tyrkysu. Někdy slyším, že se moje šperky nehodí ke každodennímu nošení, ale já si myslím, že rozzáří každou ženu a učiní ji okouzlující třeba i v džínách a tričku. Tvořím s láskou a její světlo tak posílám všem prostřednictvím svých šperků.


Výstavy autora

Vinutky - Krása z plamene - Sklo - 5. 4. - 21. 4. 2014 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

Výstavní plán se připravuje.

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
604 207 826 – Marie Hanušová
603 442 090 – Pavel Frelich 

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

St - Pá   13.30 - 16.00
So,Ne    12.00 - 16.00

Eshop