Heřmanská Eva

Akademická malířka Eva Heřmanská (1950) je absolventkou VŠUP v Praze, Ateliéru Užité malby. 
Její doménou jsou barevně expresivní figurální obrazy vytvořené převážně technikou smaltu na oceli a mědi. Ve své volné tvorbě se neomezuje formátem obrazu, ale stále častěji experimentuje s vícevrstvým reliéfem ocelových a měděných plechů, nebo vytváří přímo trojrozměrné objekty, které obléká do syrově barevných smaltovaných vrstev.
Tématem je vždy člověk, ať už trpící anebo strhávaný vířivým pohybem někam do jiného prostoru, či snad usilující o dosažení nějakého vzdáleného cíle i za cenu sebeobětování, nebo letící kamsi jen pro tu mámivou radost  z pohybu.
Smalt je prastará technika založená na přilnavosti sklupodobných barevných vrstev k ocelovému nebo měděnému podkladu, které po vypálení v peci na cca 700 až 850 °C vytvoří lesklou pevně k němu lnoucí vrstvu. Ve smaltu lze dosáhnout široké škály barevných odstínů a jeho velkou předností je odolnost vůči povětrnostním vlivům, což ho předurčuje i pro aplikaci v exteriérové architektuře.

Profesní zaměření:
Malba smaltem na oceli a mědi, olejem, akrylem, kresba, ilustrace, objekty ze smaltovaných materiálů, práce pro architekturu.

Profesionální praxe:

  • 45 samostatných výstav (např. Galerie Mladé Fronty Praha, Nová síň Praha,  Atrium Praha, Galerie Karolina Praha, Eersel Gallery II, Holandsko, Galerie KOSKA, Mnichov Německo,  U Forge Gallery Boston, USA)
  • účast na 75 skupinových výstavách v ČR i v zahraničí (Francie, Německo, Holandsko, Japonsko, USA) , např. se skupinami ART.I.UM, Indigo, Nové sdružení , JUV, FF16 aj.

Velkoplošné realizace v architektuře:

  • Smaltové stěny např. v Nemocnici na Homolce Praha, foyer kina Kotva Praha, Česká pojišťovna Příbram, ZŠ v Benešově, aj.
  • Skleněná  vitráž ve stanici Metra B Invalidovna,
  • Nástěnné malby pro hotely Parkhotel a Olympik v Praze a jiné.
     

Výstavy autora

Eva Heřmanská - “Příběhy a osudy” - smaltované obrazy (130.) - 26. 8. - 21. 9. 2023 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

18. 5. - 13. 6. Tomáš BÍM - grafika, obrazy
15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop