Pavel Talich - Camera obscura (119.)

Místo: Hluboká nad Vltavou
Termín: 26. 3. 2022 - 28. 4. 2022
Autor - Talich PavelVernisáž výstavy

Dvacátou druhou výstavní sezónu jsme zahájili krásnou vernisáží. Všichni jsme pozdravili a vzpomněli alespoň na dálku na naši galeristku, Marii Hanušovou, která se bohužel nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit.
Takže Pavel Frelich uvedl vernisáž, pozdrav od Marie Hanušové a životopisná data o autorovi tlumočila Simona Frelichová. S dalším upřesněním tvorby autora vystoupil předseda Asociace jihočeských výtvarníků Mgr. Vít V. Pavlík. Autor sám nám vysvětlil technické zákulisí jeho tvorby, tedy jak jeho díla vznikají po technické stránce. Fyzikální principy si dnešní uživatelé moderních fotoaparátů a mobilů, už ani nedovedou představit. Že by v tenkém těle mobilu mohl fungovat stejný princip, jak v metrovém "fotoaparátu" autora (tedy správně jeho camera obscura). Tak jsme zase o trochu chytřejší, jak to funguje.
V kulturním programu vystoupil na housle šéfdirigent Jihočeské filharmonie Jan Talich a obohatil nás nejen svým vystoupením, ale i technickými zajímavostmi kolem houslí. A ještě, paní Talichová, manželka autora, nám připravila výborné pohoštění.
Takže, tak nějak proběhlo další pěkné odpoledne s vernisáží v naší galerii. Zajímavou a krásnou výstavu si můžete přijít prohlédnout do 28. dubna 2022.
Fotogalerie výstavy

Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel
Talich Pavel

VÝSTAVNÍ PLÁN

18. 5. - 13. 6. Tomáš BÍM - grafika, obrazy
15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop