O galerii

Galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou je umístěna v prostorách Knížecího dvora, kde představuje široké veřejnosti díla současných autorů výtvarného umění.

Kdo je kdo v galerii?

Od 1.1.2007 je provozovatel Galerie Knížecí dvůr, z.s. – Ing. Pavel Frelich: předseda spolku, Bohumír Frelich - člen výboru spolku.
Jaroslava Švejdová, Anna Mrázková - provoz galerie.

Něco málo o galerii

Prezentací děl současných renomovaných výtvarníků ve výstavních prostorách zrekonstruovaného objektu přispívá galerie k obohacení kulturního života města Hluboká nad Vltavou. Obdobně jako zdejší zámecká Alšova jihočeská galerie, proslulá svými sbírkami gotického umění, má Galerie Knížecí dvůr ambice stát se vyhledávaným kulturním stánkem, přitahujícím pozornost uměnímilovné veřejnosti. Cílem galerie pro nejbližší období je umožnit nejširšímu okruhu zájemců a příznivců umění setkání s nejnovější tvorbou našich umělců jak pro zhlédnutí, tak pro možnost koupě všech vystavovaných děl. Do budoucna předpokládáme rozšíření do dalších galerijních činností, vytvoření vlastní stálé expozice, prodejní výstavy tématicky zaměřené, obchod s kvalitními uměleckými díly a sbírkami, aukce, zprostředkování koupě a prodeje apod.Galerie Knížecí dvůr byla slavnostně otevřena v sobotu 21. 4. 2001 vernisáží výstavy Marty Taberyové.


Sponzor galerie: TCM BOHEMIA s.r.o. - www.tcmbohemia.czVÝSTAVNÍ PLÁN

15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop