Jiří Šalamoun - Všehochuť (123.)

Místo: Hluboká nad Vltavou
Termín: 23. 7. 2022 - 18. 8. 2022
Autor - Šalamoun JiříVernisáž výstavy

Další krásné odpolední setkání v naší galerii. Na Hlubokou přijel Maxipes Fík, jak hlásala pozvánka a přivezl nám krásnou a zajímavou výstavu Jiřího Šalamouna. Horko a dusno pronikalo až do prostor galerie, ale nijak nemohlo narušit báječnou náladu, jež se vytvořila během vernisáže. Tradiční zahájení Pavel Frelich, Marie Hanušová se bohužel nemohla zúčastnit, tak až příště. Velmi pěkně promluvila k výstavě dcera pana Prof. Šalamouna, Doc. M.A. Barbara Šalamounová.
Dozvěděli jsme se zajímavé informace o vystavených dílech a jejich autorovi. Jedna část výstavy je věnována animované tvorbě, prezentací folií používaných při natáčení filmů. Dneska se touto technikou již nepracuje, o to vzácnější jsou tyto ukázky. Fóliím pro natáčení MAXIPSA FÍKA je věnována největší část výstavy, jak jinak. Je v našich srdcích zapsán nejvíce a vyrůstalo a vlastně podle zájmu přítomných dětí vyrůstá s ním již několik generací. Dále, Kaštánek podle Čechova z roku 1976, Láááska z roku 1977 a jeden z dílů Básníků, pro který Jiří Šalamoun vytvořil titulky a animované části filmu.
Druhá část výstavy je věnována volné tvorbě autora, litografie s různými tématy.
V kulturním programu vystoupilo trio, Adam Frelich na klávesy, Tereza Jindrová na flétnu a Petr Jindra na housle a jak jinak, než s melodií Maxipsa Fíka.
Na závěr bylo provedeno vyhodnocení odpolední soutěže v kreslení Maxipsa Fíka, všech 17 zúčastněných namalovalo moc pěkné obrázky. Takže porota (ve složení Petr Strnad, prezident sponzorujícího Rotary klubu Hluboká nad Vltavou, Dr. Ivo Šmoldas a Barbara Šalamounová), která rozhodovala spravedlivě, ale nemohla se rozhodnout a tak hlavní ceny byly losovány.
Výstava potrvá do 18. srpna a jako vždy stojí za zhlédnutí a nezapomeňte vzít hlavně své děti.

Video záznam z vernisáže
Fotogalerie výstavy

Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří
Šalamoun Jiří

VÝSTAVNÍ PLÁN

20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - HLUBOKÁ VÝTVARNÁ POSELSTVÍ (MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE)
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - SOUZNĚNÍ
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 734 153 752 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop