HANÁCKÁ AMBASÁDA - řemeslníci a umělci Hané (116.)

Místo: Hluboká nad Vltavou
Termín: 10. 7. 2021 - 5. 8. 2021
Autor - LETOKRUHY-řemeslníci a umělci HanéVernisáž výstavy

Tak se nám na Hluboké usadila Hanácká ambasáda. Sobotní vernisáž (třetí letošní, celkově 116.) otevřela výstavu výrobků hanáckých řemeslníků a umělců. Odlehčené téma na letní pohodu, které nechce ani definovat "velké umění" a řemeslo, ani hledat jemnou hranici mezi nimi.
Vernisáž uvedl Pavel Frelich, když “duševní otec výstavy” Bohumír Frelich se bohužel nemohl zúčastnit, o výstavě krátce promluvila naše galeristka Marie Hanušová a pak se jž ujali slova hlavně zástupci vystavujících. No a takhle dlouhou vernisáž jsme snad ještě neměli, hodinový program, místy v originální hanáčtině, jistě zaujal přítomné návštěvníky. Josef Sýkora vystoupil se svými písněmi (také v hanáčtině) za doprovodu kytary a foukací harmoniky (zvané též varhánky) nebo i básní. Anketa se záludnými otázkami byla ukončena losováním o ceny, které se změnilo vlastně v rozdávání cen, bylo jich stejně, jako účastníků ankety.
Hanáci nám předvedli, že se dovedou dobře bavit a vytvořit zábavu pro všechny zúčastněné. A nelze opomenout ani pochoutky co nám dovezli a naservírovali, nechyběla ani ochutnávka z pálenice, byla to třešňovice a velmi dobrá.
Kdo se zúčastnil, jistě nelitoval, děkujeme za účast a prodejní výstavu si můžete ještě prohlédnout, ovšem bez komentovaných prohlídek paní Sýkorové a samozřejmě si něco pěkného i koupit.
Fotogalerie výstavy LETOKRUHY-řemeslníci a umělci Hané


VÝSTAVNÍ PLÁN

Výstavní plán se připravuje.

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
604 207 826 – Marie Hanušová
603 442 090 – Pavel Frelich 

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

V neděli 10.12 a 17.12.2023
vždy od 11 do 15 hodin
(3.12.2023 zavřeno)

Eshop