20 let Galerie Knížecí dvůr

Místo: Hluboká nad Vltavou
Termín: 12. 6. 2021 - 12. 6. 2021
Vernisáž výstavy

Oslava dvaceti let Galerie Knížecí dvůr proběhla v sobotu 12. června 2021 od 13 hodin. 

Za galerii Pavel Frelich připomněl na 113. vernisáží, které galerie uspořádala a také na všechny, kdo se podíleli na chodu galerie od jejího vzniku do dnešních dní. Bylo jich více, ale hlavně Martina Jirsová, Hana Čermínová, Renata Frelichová, Alena Mitte (Růžičková), Jaroslava Švejdová, Simona Frelichová a hlavně galeristka Marie Hanušová. A tak jsme si na připili dobrým vínem. Přínos pro město a kulturní dění ve městě pěkně ocenil starosta Hluboké nad Vltavou a senátor Ing. Tomáš Jirsa.
Za vystavující autory vzpomínala dcera Marta Tabery na první výstavu své maminky Marty Taberyové a také promluvil Miroslav Konrád. Marie Hanušová vzpomněla všech vystavujících, kteří nás již sledují jen z výtvarného nebe.
Z autorů se zúčastnilo několik vystavujících - Marta Tabery, Josef Geršl, Šárka Ziková, Karel Prášek, Michaela Marie Šechtlová, Miroslav Konrád, Petr Fidrich, Jolana Kimlová, Petra Herotová. Hostem oslav i navazující vernisáže byl PhDr. Ivo Šmoldas.
K poslechu zahrál Jazz - swing, ve složení Petr Píša, saxofon, klarinet a Petr Jakeš, klavír.

K příjemnému odpoledni, což bylo v horku potřebné, bylo čepováno pivo, které poskytl - PIVOVAR HLUBOKÁ a degustaci Jihoafrických vín (jinak velmi dobrých)  zajistil Northern Cape ​ORC WINE cz, s.r.o.

Bylo to pěkné odpoledne, počasí nám přálo, hostů dost a kdo nepřišel, může se podívat alespoň na výstavu, jejíž vernisáž byla součástí oslav.

(fotografie také poskytla Hanka Míková a Johana Kimlová, děkujeme)VÝSTAVNÍ PLÁN

15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop