Nosek Vladimír

Vladimír Nosek se narodil v roce 1959, žije a pracuje v JIndřichově Hradci.

Výtvarnému umění se věnuje od počátku osmdesátých let minulého století. Je autodidakt s mnoha zkušenostmi z různých výtvarných ateliérů a sdružení.

V minulosti se věnoval především návrhům a výrobě loutek marionet, v posledním desetiletí pak olejomalbě, kolážím, plakátům a drobným kresbám. Významným prvkem většiny olejomaleb je prolínání světla a stínů, barevná střídmost a místy až fotografická přesnost detailů i celků. Vladimír Nosek námětově i způsobem zpracování částečně vychází z tvorby některých fotografů v čele s Josefem Sudkem, Jaroslavem Trnovským a dalšími. U některých prací se objevují např. různé abstraktní motivy často stvořené z fantazijního splynutí barev a tvarů, nebo prvky surrealizmu v zobrazení fragmentů převážně ženských těl a ve snových vidinách. Šíři výtvarného rozsahu Vladimíra Noska pak dokreslují portréty. Významnou součástí umělecké tvorby Vladimíra Noska jsou koláže. Jejich technika místy prozrazuje inspiraci avantgardním uměním první poloviny 20. století, zejména pracemi Jindřicha Štyrského a Karla Teigeho. Umožňuje dát do souvislostí mnohé zdánlivě spolu nesouvisející výjevy a darovat jim nový společný, nadřazený význam. U novějších koláží je však již patrný autorův vlastní rukopis, charakteristický hledáním ideálních tvarů, prolínání materiálů, využívání fragmentů ženského těla, jejich opakování a skládání do nových celků vyjadřujících často lidské vlastnosti, bolesti či utrpení.

Vladimír Nosek se rovněž okrajově věnuje i drobným kresbám, jejichž segmenty se občas objevují v kolážích či olejomalbách, mající spíše charakter ilustrací či studií.

Vladimír Nosek je členem výtvarného sdružení umělců jižních Čech.Má za sebou několik desítek výstav /samostatných i kolektivních/ doma i v zahraničí.

V roce 2008 získal jednu z hlavních cen na mezinárodním festivalu Czech art festival v Českých Budějovicích.


Výstavy autora

Nosek Vladimír - Obrazy, grafika, koláže - 5. 9. - 2. 10. 2009 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop