Klimeš Lubomír

Lubomír Klimeš se narodil 20. srpna 1956 v Českých Budějovicích.

Již od dětství se u něho projevovalo výtvarné i hudební nadání. To také zapříčinilo,že se v dospívání rozhodoval, má-li vstoupit na dráhu jazzového bubeníka, nebo se věnovat výtvarnému umění.

Nakonec se rozhodl tak, že se vyučil keramikem, ale hrál v jazzových kapelách. Přesto práce s hlínou převládla a ač ho po létech této krásné, ale velmi manuálně namáhavé práce, pouští se do soupeření a souznění s hlínou stále dál.
Do keramické dílny si ovšem pro všechny případy, nastěhoval i bubny a ty mu dodávají potřebnou energii, inspiraci a dobrou náladu.

Ve své práci se zabývá převážně klasickými, perfektně provedenými tvary keramických objektů. Velké objekty vytváří bez použití forem, vše točené na kruhu, ručně dotvářené, co kus to originál. Keramické objekty jsou převážně v modré a tmavě zelené, odstíny glazur si autor míchá sám a tím vytváří zajímavé odstíny a hloubky glazur.

Jeho práce jsou zastoupeny hlavně v interiérech starých renesančních budov, hradech a zámcích, ale i v naprosto moderně pojatých prostorách. Jeho práce je vyhledávána pro svou originalitu, perfektní zpracování a cit pro detail. Mísa na stole neslouží pouze na ovoce, ale je základním dekorativním objektem celé místnosti. Jeho velkou radostí je pracovat na co největších kusech, ohromovat tak tím své okolí a dá se říci,že kdyby nebyl omezen zejména velikostí pece, neznal by žádného omezení...


Výstavy autora

Lubomír Klimeš - keramika - 18. 4. - 14. 5. 2015 (Hluboká nad Vltavou)


VÝSTAVNÍ PLÁN

15. 6. - 18. 7. Jiří MÁŠKA - Nová generace umění
20. 7. - 15. 8. Štěpán MAREŠ - MALBA, KRESBA, KOMIKS, ILUSTRACE
17. 8. - 12. 9. Lenka VOJTĚCHOVÁ - Souznění
14. 9. - 10. 10. Jiří Tyller - JAK ŠEL ČAS

KONTAKT

Galerie Knížecí dvůr
Knížecí dvůr z.s.
nám. Čsl. armády 26
373 41 Hluboká nad Vltavou
mail: galerie@knizecidvur.cz
tel.: 387 965 710 – galerie (v otvírací době)
603 442 090 – Pavel Frelich

Facebook   Instagram   YouTube

OTEVÍRACÍ DOBA

středa až neděle
12.00 - 16.00

Eshop