Alfréd Kindler – obrazy a koláže

Galerie Knížecí dvůr, 14.9.2013 – 13.10.2013

Alfréd Kindler se narodil 10. dubna 1925 ve Starých Bukách. Žije a pracuje v Lipí u Českých Budějovic.Alfréd KindlerV letech 1940–1947 absolvoval studia litografie, textilního designu, řezbářství, malířství. Absolvoval také soukromá studia v Mnichově v Německu.
Ve své profesionální výtvarné činnosti se dříve věnoval textilnímu designu a řezbářství. V současné době se věnuje zejména malířství, nejužívanější technikou je kombinovaná technika.
Do okruhu jeho zájmu a námětů patří zejména jihočeská krajina, figurální tématika, zátiší, motivy z cirkusů a masopustů. Alfréd Kindler uspořádal nespočet samostatných výstav např. v Praze, Českých Budějovicích, Týně nad Vltavou, Jindřichově Hradci, Českém Krumlově, Hluboké nad Vltavou, Pelhřimově, Táboře, Plzni, Karlových Varech, Humpolci a Nových Hradech.
Zúčastnil se řady kolektivních výstav např. Intersalonu v Českých Budějovicích, Vltavotýnských výtvarných dvorků v Týně nad Vltavou.
Svými díly je zastoupen v mnoha státních a soukromých sbírkách a institucích jak doma tak i v zahraničí, např.: Německu, Rakousku, Švýcarsku, Kanadě, Japonsku a na Novém Zélandě.

Podívejte se, jak vypadala vernisáž výstavy.
Také se můžete podívat na výstavu autora, která v naší galerii proběhla v roce 2004.